Leden 2017

Biatlon

14. ledna 2017 v 21:22 | Veroniccass |  Other Categories
Ahoj,

jsem presvědčená, že každý z nás má pro nějaký sport/věc/seriál slabost. Mně v posledních letech do srdce zasáhl Biatlon! A to až do takové míry, že jsem nervózní, když nevidím jakýkoliv závod a pouštím si záznamy. :D Před nedávným časem (15 - 18. 12. 2016) se konal Světový pohár ve Vysočina Areně, která leží v Novém Městě na Moravě a já samozřejmě nemohla chybět. Lístek jsem měla koupený již několik měsíců dopředu, protože sehnat ho pár dní před závodem bylo téměř nemožné. I co se týče ubytování v okolí 50 km bylo velmi tvrdým oříškem něco sehnat. Mně se to povedlo 2 měsíce předem a to ve městě Jihlava, které leží cca. 1h od centra dění, kde se biatlon pořádal.
Co se týče akce, tak atmosféra v NMNM byla bezkonkurenční. Nikdy jsem tolik lidí na stadionu neviděla a moc se mi tam líbilo. Ačkoliv jsem hrozný "zmrlík", tak i stání 8 hodin na stadionu v mínusových teplotách jsem byla ochotná přetrpět. A opravdu to stálo za to! Říkáte si 8 hodin? Ano, musela jsem přijet o 3 hodiny dříve, abych měla to nejlepší místo a pohodlně viděla. :-D Organizace byla poměrně zvládnutá i když nějaké maličké nedostatky, jako jsou fronty na občerstvení či málo místa na stadionu, by se našly, ale to se dalo očekávat.
Korunku všemu tomu navršila naše Gabča Koukalová v posledním závodě s hromadným startem, kde vybojovala zlatou medili a celá aréna byla u vytržení. Ty emoce byly nádherné, ale to pochobí jen ten, co to zažije na vlastní kůži.

A co vy, sledujete biatlon nebo nějaký jiný sport či máte jinou závislost? :-)

Veroniccass :-)
Silvestr - Pec pod Sněžkou

7. ledna 2017 v 23:23 | Veroniccass |  Other Categories
Ahooj,

již několik předchozích let jsem s kamarády plánovala, že strávíme Silvestra na horách. Ale jak je známo, tak podobné plány má i mnoho dalších a chatu je vždy potřeba zarezervovat dlouhou dobu dopředu. My jsme se rozhodli v červnu před letními prázdninami a musím říct, že už v tento termín bylo plno ubytováních zabraných. Nakonec u nás vyhrála chata Lesovna v Peci pod Sněžkou, která je podle mého pro partu kamarádů na Silvestra ideální záležitost. Není to sice žádný luxus, ale pokud nejste nijak nároční, tak pár dní rozhodně přežijete. Celkem jsme v Peci strávili 4 dny, protože jsme to chtěli spojit s lyžováním a výšlapem na Sněžku. Já bohužel musela kvůli škole odjet o jeden den dříve a Sněžky jsem se tak již nezúčastnila, což mě dost mrzelo. Ale i tak jsem si to skvěle užila a strávila poslední dny se super lidma na skvělém místě. Ještě Vám sem přidám pár fotek a doporučení, když vyrazíte do Pece, co musíte navštívit! :-)


Jako první přikládám naší chatu Lesovnu, kde najdete průměrné ubytování se vstřícným personálem a dobrým jídlem. Výhodou je cenová relace a pokud máte rádi lyžování/snowboard, tak určitě oceníte, že zastávka skibusu je přímo u chaty zcela zdarma. Pro ty, upřednostňují raději výlety, tak chata se nachází vedle dolní stanice nové lanovky na Sněžku. Pokud se chcete dozvědět více, mrkněte zde: http://lesovna.webnode.cz/


V Peci se rozhodně nudit nebude, pokud zrovna nevíte, co dělat, mohu doporučit tento bowling. Můžete zde očekávat útulnější prostředí s vlastním barem, kde si lze dát i něco drobného k jídlu. Celkem tu naleznete 4 bowlingové dráhy.


Úroveň svojí trasy si tu najde opravdu každý, ať už se jedná o profesionála nebo úplného začátečníka. Mně osobně nejvíce vyhovovala sjezdovka Hnědý Vrch a Javor.

Kdo má rád trochu adrenalinu, tak za vyzkoušení stojí tato bobová dráha.


Pokud patříte mezi ty, kdo se rád chodí bavit a po náročném dnu na lyžích ocení pivo/víno či si dojde zatrsat na živou kapelu, tak pravděpodobně nejznámější je tento music club Klondike. Tento klub je zároveň brán i jako kulturně - sportovní centrum, protože zde najdete BILLIARD, HOROLEZECKOU STĚNU, slack line, houpačky a ping pong.

Nový rok - nový začátek?

3. ledna 2017 v 17:27 | Veroniccass |  Other Categories
Ahoooj,

nejříve bych vám všem chtěla popřát do nového roku všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů a především, ať jste spokojeni se svým životem a podaří se vám splnit vaše sny. :-)
Již rok 2016 byl pro mě velmi obohacující a podařilo se mi uskutečnit plno zajímavých plánů a získat řadu zkušeností. Za tu největší považuji vycestování do USA, kde jsem strávila celkem 4 měsíce a uvědomila si své priority. Zjistila jsem, že kolem sebe nechci 100 ani 50 kamarádů, ale k životu mi stačí pouze 2-3 u kterých vím, že se na ně mohu spolehnout a že mě vždy podpoří. Také jsem přišla na to, že moje rodina je pro mě vším. Né, že bych to předtím nevěděla, ale teprve, když jste od sebe tak daleko, dokážete ocenit, jak úžasná vlastně je. V USA jsem poznala spoustu lidí z celého světa, které takové štěstí neměli a proto si ještě více vážím společných chvil a časů, které můžeme strávit spolu.♥
Co očekávám od roku 2017? Co se týče nějakých předsevzetí, tak na ty já moc nevěřím. Pokud něco opravdu chcete, nemusíte čekat na Nový rok, ale uděláte to hned. Avšak mám pár cílů, kterých bych ráda v tomto roce dosáhla. Jeden z nich je pokračovat a dále prohlubovat znalosti ve zdravém životním stylu. S tím souvisí i další výzva, kdy chci pracovat na zdokonalení své fyzičky a zdolat na konci dubna Spartan race! Jako další cíl je dokončení vešekerých zkoušek na magisterském studiu a na začátku dalšího roku úspěšně odstátnicovat. Státnice si protahuji z důvodu opětovného vycestování, které chci v létě podniknout a musím si zachovat status studenta. O další cestě vám uričtě napíšu článek někdy jindy. Samozřejmě je toho více, co bych si od roku 2017 přála, tak uvidíme, kam mě nohy zanesou a co mi ten život opět přichystá za překvapení. Doufám, že i pro vás bude tím jedinečným a získáte spoustu nezapomenutelných okamžiků.

Veroniccass 2017 ♥

Co můžete čekat?

2. ledna 2017 v 22:29 | Veroniccass |  About me
Ahoj!

Všechny zdravím na svém blogu Veroniccass, který je pojmenovaný po mé maličkosti. Důvodem založení je, že tento blog se věnuje mému životu a věcem, které mám nejraději a obklopují mě. Nejvíce se chci zaměřit na 2 kategorie. Jako první bude vélká část tohoto blogu věnována cestování, protože je to moje velká vášeň a doufám, že za svůj život stihnu procestovat téměř celý svět. :D Pro vás to může být velmi inspirativní, budu vám sem přidávat tipy na výlety, kam rozhodně musíte zajet a celkově rady a doporučení společně se spoustou fotek. :-)) Druhá část mého blogu bude popisovat můj fitness život se zaměřením na zdravou výživu, kde vám budu opět přinášet zajímavé články, doporučení a především zdravé lehké recepty, které si můžete ukuchtit doma. Proč fitness téma? Jednoduše mě tento životní styl chytl za srdce a baví mě vymýšlet nové recepty či překonávat překážky. Život přeci nemůže být nuda, ale musíme si ho naplno užívat! :-)

Vaše Veroniccass :-)