Návštěva Muzea Grévin

7. února 2017 v 20:02 | Veroniccass |  Other Categories
Ahoj,

minulý rok jsem navštívila známé muzeum voskových figurín Grévin, které sídlí v centru Prahy v ulici Celetná 15. Ačkoliv v Praze žiji v podstatě odmalička, až minulý rok - 2016 jsem se do muzea vydala a mohu slíbit, že to nebylo naposledy. Ba naopak! Na tento rok už mám opět lístky znovu koupené a v příštích měsících se tam chci znovu podívat.
V muzeu najdete několik poschodí, které je rozděleno podle kategorií jednotlivých osobností. Najdete zde osobnosti ze sportu, jako jsou: Pavel Nedvěd, Petr Čech, tenistku Martinu Navrátilovou, desetibojaře Romana Šebrle nebo hokejovou legendu Jaromíra Jágra. Další poschodí se věnuje historii, kde se můžete setkat se sochou Svatého Václava, Císařem Rudolfem II, Marií Terezií, panovníkem Karlem IV. nebo Mistrem Janem Husem. Dále tu můžete narazit na místnost s divadlem, kde jsou jednotlivé fuguríny rozmístěny, jak u jeviště, tak na sedadlech obecenstva. Mezi největší osobnosti v této místnosti patří bezesporu slavný Mozart, dále Ema Destinová či Miloš Forman. Jako další lze projít do plesového sálu, kde máte možnost potkat figuríny osobností jako jsou slavný pár Angelina Jolie a Brad Pitt, šarmantní George Clooney, Cameron Diaz či Céline Dion. Fotku si také můžete udělat se slavným Elvisem Presleym nebo naší pěveckou legendou Karlem Gottem! :-)
Samozřejmě je toho v muzeu k vidění mnohem více. Myslím, že každý si najde to své a určitě tam najde svojí legendu s kterou by se rád vyfotil. Já jsem si osobně odpoledne v muzeu moc užila, snad i pro vás bude jeho návštěva krásným kulturním zážitkem. Pokud byste měli zájem muzeum navštívit, dávám zde odkaz.
Na závěr připojuji pár foteček pro představu, jak to vevnitř vypadá a abych vás trošku navnadila.

Veroniccass :-))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama